پنجشنبه, 1 آبان 1399
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
هشدار طغیان سیل
عضویت در کانون بازنشستگان
سال 99 جهش تولید
سد سفیدرود - سرریز نیلوفری سد
سد سفیدرود - منجیل
دریاچه سد سفیدرود
سد انحرافی پلرود استان گیلان
سد آیت الله بهجت (سد شهربیجار)

 

جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی در سال 1399

 

شماره جلسه

تاریخ

ساعت شروع

ساعت پایان

مکان

99-5

99-07-27

12:15

14:00

سالن کنفرانس شرکت سهامی آب منطقه ­ای گیلان

مصوبات:

1-قانون توزیع عادلانه آب توسط شرکت کنندگان مطالعه و پیشنهادات جهت اصلاح آن با فرمت زیر ارایه گردد:

نظرات و پیشنهادات کلی:

نظرات در خصوص کلیت قانون توزیع عادلانه آب

نقدهای وارده هر فصل به صورت مجزا:

 

پیشنهادات کلی اصلاحی در خصوص هر فصل به صورت مجزا:

 

متن پیشنهادی ماده قانونی جدید، اصلاحی، جایگزینی یا حذفی:

 

فصل مربوطه:

 

شماره ماده:

 

                      پیشنهاد متن ماده قانونی:

 

2- پیش نویس قانون جامع آب نیز توسط شرکت کنندگان مطالعه و نظرات در دو بخش الف: انتقادات و پیشنهادات کلی به پیش نویس و ب: اصلاحات پیشنهادی با ذکر شماره ماده اعلام گردد.

3- به سبب محدودیت زمانی مقرر شد کلیه نظرات حداکثر تا روز سه شنبه مورخ 1399/08/06 به مسئول کمیته منطقه ای گیلان تحویل گردد تا پس از جمع بندی محددا در یک جلسه عمومی به بحث و بررسی گذاشته و نهایی گردد.

4- مقرر شدمسئول کمیته منطقه ای هماهنگی لازم با دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفا را پیرامون تمدید زمان پاسخ به نامه شماره 99/29199/710 مورخ 1399/07/09 و نیز چگونگی تدوین پیش نویس به انجام رساند.

 

 

 

شماره جلسه

تاریخ

ساعت شروع

ساعت پایان

مکان

99-4

99-06-26

12:30

14:45

سالن کنفرانس شرکت سهامی آب منطقه ­ای گیلان

 

مصوبات:

1- مقرر شد زمان هر جلسه به سه قسمت 1- اخبار و رویدادها، 2- ارائه پیشرفت کاری اعضا روی موضوع مطالعاتی پیشنهادی خود و 3- تبادل نظر و جمع بندی نظرات روی موضوعات عمومی جلسه که از پیش تعیین می گردد، تقسیم و مدیریت شود.

2- مقرر شد کمیته بیانیه ای را پیرامون بارندگی انتهای فصل کشت و عوامل موثر در کاهش آسیب­ های آن صادر نماید و در این راستا پیش­ نویس مربوطه پیش از جلسه آتی جهت اظهارنظر در اختیار اعضای محترم قرار گیرد.

3- مقرر شد بیانیه هایی پیرامون آب بندان­ ها و نیز ضرورت مهار آب­ های استان تدوین و در این راستا پیش نویس­ های مربوطه پیش از جلسات جمع ­بندی و در اختیار اعضای محترم قرار گیرد.

 

 

 

شماره جلسه

تاریخ

ساعت شروع

ساعت پایان

مکان

99-3

99-05-29

12:30

14:30

سالن کنفرانس شرکت سهامی آب منطقه ­ای گیلان

 

مصوبات:

1-طرح پیشنهادی آقای دکتر یزدانی با موضوع " تطبیق آبیاری نوبتی با آبیاری تناوبی" به مدت 12 ماه و با شروع فعالیت از مهر 1399 مصوب و مقرر شد در پایان دوره، نتایج این مطالعه در قالب بیانیه ارائه گردد.

2-طرح پیشنهادی آقای دکتر مهرمطلق با موضوع "بهینه ­سازی نوبت بندی آب کشاورزی در دشت گیلان" به مدت 12 ماه و با شروع فعالیت از مهر 1399 مصوب و مقرر شد در پایان دوره، نتایج این مطالعه در قالب سخنرانی ارائه گردد.

3-طرح پیشنهادی خانم مهندس رشتچی و آقای مهندس حسن­ زاده با موضوع "امکان برآورد کمیت، کیفیت و تاثیر آب­ های برگشتی بر منابع آبیاری در استان گیلان"مطرح و لیکن علی­رغم ضروری بودن موضوع مقرر شد انجام آن به دلیل گستردگی و نیز ایجاد شرایط اطمینان از اجرایی شدن طرح با بررسی کلیه جوانب، بازنگری و دست کم محدوده مشخصی که امکان دسترسی به حداقل داده ­ها موجود باشد، برای انجام مطالعه تعیین گردد.

4-طرح پیشنهادی آقای مهندس پورهوشیار با موضوع "مطالعه سازه­ های انحراف انحراف آب از رودخانه­ های استان" مطرح و به دلیل گستردگی موضوع و ایجاد شرایط اطمینان از اجرایی شدن آن، مقرر شد با بررسی کلیه جوانب موضوع بازنگری و در جلسه آتی کمیته تعیین تکلیف گردد.

5-طرح پیشنهادی خانم دکتر سلحشور با موضوع "ارزیابی اثرگذاری سد های لاستیکی" به مدت 12 ماه و با شروع فعالیت از مهر 1399 مصوب و مقرر شد در پایان دوره، نتایج این مطالعه در قالب بیانیه ارائه گردد.

6-مقرر شد هر یک از اعضای محترم کمیته منطقه ­ای نسبت به تدوین پروپوزال کامل به همراه برنامه زمان بندی موضوع مصوب اقدام نموده و با شروع فعالیت مطالعاتی خود، خلاصه ­ای از فعالیت­ های ماهانه انجام شده را در هر جلسه ارائه نمایند.

7-با توجه به پیشنهاد آقای دکتر یزدانی و استقبال حاضران مقرر شد هر یک از اعضای محترم کمیته منطقه ای، تیم مورد نظر برای انجام مطالعه خود را در جلسات آتی معرفی و در صورت امکان زیرکارگروه­ هایی با محوریت موضوع مورد مطالعه، تشکیل گردد.

 

 

 

شماره جلسه

تاریخ

ساعت شروع

ساعت پایان

مکان

99-2

99-04-25

12:00

14:30

سالن کنفرانس شرکت سهامی آب منطقه ­ای گیلان

 

مصوبات:

1- مقرر شد برنامه بازدید سال 1399 کمیته، در جلسه آتی مطرح و تعیین تکلیف گردد.

2- به منظور تسریع در تدوین و تصویب برنامه کار کمیته در سال 1399 مقرر شد اعضای محترم، خلاصه یک صفحه ای از موضوع یا موضوعات مورد علاقه خود را حداکثر تا پایان هفته آینده (1399/05/03) در اختیار کمیته قراردهند تا با اشتراک گذاری آنها، بررسی و تصویب موضوعات در جلسه آتی با سرعت بیشتری پیگیری گردد.

 

 

 

شماره جلسه

تاریخ

ساعت شروع

ساعت پایان

مکان

99-1

99-03-21

10:15

13:00

سالن کنفرانس شرکت سهامی آب منطقه ­ای گیلان

 
 
مصوبات:

1- مقرر شد جلسات کمیته به صورت ثابت در آخرین چهارشنبه هر ماه راس ساعت 12 برگزار و چنانچه موعد تعیین تعطیل رسمی باشد، جلسه در هفته قبل یا بعد از آن (با هماهنگی) برگزار گردد.

2- سرکار خانم مهندس لیدا رشتچی با عنایت به سوابق و تجربیاتشان در بحث شبکه­ های آبیاری و زهکشی استان و به ویژه کمیته منطقه ­ای، به عنوان دبیر اجرایی کمیته انتخاب شدند.

3- مقرر شد هر یک از اعضای محترم موضوعاتی را که تمایل دارند در سال 99 به صورت فردی یا تیمی روی آن کار کنند، در جلسه آتی ارائه نمایند در این راستا و به منظور انطباق فعالیت ­های کمیته منطقه ­ای با برنامه ­های آتی کمیته ملی آبیاری و زهکشی، مقرر شد برنامه ­های آینده کمیته ملی آبیاری و زهکشی (چشم انداز) در اختیار اعضا قرار گیرد.

4- مقرر شد برای کمیته یک کانال یا وب سایت جهت فعالیت در فضای مجازی ایجاد گردد تا تبادل نظر و اشتراک­ گذاری اطلاعات راحت تر انجام پذیرد. همچنین علاقه مندان بتوانند از فعالیت های کمیته آگاه شده و امکان دسترسی آسان به کمیته را داشته باشند.

 

 

 

 

جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1391 به همراه مصوبات دریافت فایل
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1392 به همراه مصوبات دریافت فایل
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1393 به همراه مصوبات دریافت فایل
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1394 به همراه مصوبات دریافت فایل
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1395 به همراه مصوبات دریافت فایل
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1396 به همراه مصوبات دریافت فایل
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1397 به همراه مصوبات دریافت فایل
مجموع جلسات برگزار شده گروه اصلی کمیته منطقه ای در سال 1398 به همراه مصوبات دریافت فایل
 


    بازدید:4763

    تاریخ ثبت: 1394/01/24
    آخرین به روزرسانی: 1399/07/29